Služby

Lyžiarske strediská

Zázrivá Havrania – SKI Kozinec (7km)

Lyžiarsky areál Ski centrum Kozinec Zázrivá, nájdete v osade Havrania. Príjazd je 3km z centra obce Zázrivá, parkovisko je pod svahom. Zázrivá je vzdialená 40 km od Žiliny, Martina, alebo Ružomberka, 20 km od Dolného Kubína, 10 km od Terchovej.

Priamo v areáli Skicentra je možné ubytovanie v Drevenici Kozinec alebo v blízkosti Ski-centra v Perníkovej chalúpke.

(čítajte viac)

Malá Lúčivná (2km)

Lyžiarske stredisko Malá Lúčivná (502 m n. m) leží v predhorí Malej Fatry, v Zázrivskej doline 2 km od Zázrivej. Lyžiarske terény sú na severovýchodných svahoch a sú vhodné pre začínajúcich aj náročných lyžiarov. Najmä vo februári a marci má stredisko dostatok slnečných dní.

Dopravu lyžiarov v stredisku zabezpečuje sedačková lanovka dĺžky 1375m a prevýšením 504m s prepravnou kapacitou 980 osôb/hod. a tri vleky. V okolí lyžiarskeho areálu Malá Lučivná sú možnosti bežeckého lyžovania, lyžiarskej turistiky, sánkovania a snowboardingu.

(čítajte viac)

Kubínska Hoľa (22km)

Jedným z najvyhľadávanejších lyžiarskych stredísk na Slovensku je Kubínska hoľa ktorá sa nachádza v blízkosti Dolného Kubína. V stredisku s nadmorskou výškou 720 m a 1396 m je k dispozícii štvormiestna sedačková lanovka a 8 lyžiarskych vlekov s prepravnou kapacitou 7000 pasažierov za hodinu.

Celková dĺžka upravovaných zjazdových tratí je 13 km. V stredisku sú k dispozíci aj upravovné bežecké trate a ich celková dĺžka je10km.

(čítajte viac)

Gavúrky Terchová (7km)

Lyžiarske vleky Gavurky sa nachádzajú v neďaleko centra obce Terchová v časti Biely Potok. Ponúkajú nenáročné lyžiarske zjazdovky s 2 vlekmi a s technickým snehom. Dĺžka vlekov je 300 m 200 m, kapacita 450 osôb/hodina.

(čítajte viac)

Malinô Brdo – Ružomberok (30km)

Lyžiarske stredisko SKIPARK Ružomberok sa rozprestiera na úbočiach Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Od centra mesta je vzdialené asi 2 km. Vstupnou bránou do strediska je Hrabovo, odkiaľ vedie lanová dráha na Malinô Brdo.Mesto Ružomberok tvori centrum turisticky atraktivneho regionu Dolny Liptov.

Lyžiarsky areál Skipark Ružomberok je známy svojou výbornou geografickou polohou, pretože mesto Ružomberok leží na hlavnom cestnom ťahu, pričom je možné využiť aj letiská v Poprade a perspektívne v Žiline.

Približne 12 km od mesta sa nachádza moderné termálne kúpalisko Bešeňová, ktoré poskytuje svoje služby počas celého roka, teda aj v zimnom období, čo pre našich návštevníkov predstavuje zaujímavé spestrenie po celodennej lyžovačke.

(čítajte viac)

Habovka a Zverovka ( km)

Habovka  je malá podhorská obec so širokými možnosťami v lete turistiky a v zime lyžovania a zimných športov.  V zime hostia využívajú lyžiarske centrum v HaboVke alebo dve lyžiarske strediská ( Janovky a Militín ) v Zuberci (2-3 km).

Najideálnejšie lyžiarske podmienky sú však na Zverovke - Spálená dolina (8km). Hostia môžu využiť sedačkovú lanovku (1450 m) a dva menšie vleky (400 a 850 m). Lyžiarsky servis, požičovňa, občerstvenie, bufety a veľa doplnových služieb sú samozrejmosťou. Na svoje si prídu i hostia, ktorí uprednostňujú bežecké lyžovanie na udržiavaných tratiach, ktoré vedú z Habovky cez Zuberec až na Zverovku.

Skipark Racibor ( km)

Lyžiarske stredisko, ktoré sa nachádza v prekrásnej prírode Oravy  na trase z Dolného Kubína k Oravskej priehrade, iba 1 km od vyhľadávaného turistického centra Oravský podzámok.

Roháče (53 km)

Areál sa nachádza v prekrásnom prostredí Západných Tatier - Roháčov v doline pod Salatínmi. Lyžiarske zjazdovky sú denne upravované, vhodné pre náročných lyžiarov, taktiež i pre začínajúcich lyžiarov ako aj pre rodinú lyžovačku.

(čítajte viac)

Vrátna - FreeTimeZone (25 km)

Stredisko Paseky je ideálnym miestom pre rodinnú lyžovačku. Bezplatné parkovisko priamo v stredisku má kapacitu 300 parkovacích miest. Svoje služby tu ponúkajú 3 lyžiarske a snowboardové školy, lyžiarske a snowboardové škôlky, požičovne lyžiarskej výstrojei lyžiarske a snowboardové servisy. V stredisku sa nachádzajú nové centrálne pokladne, multifunkčná budova s reštauráciou, Apréz - ski bar, dva bufety aj predajňa suvenírov. Stredisko Paseky je obľúbeným miestom tréningov slovenskej zjazdárky Veroniky Zuzulovej.

Zjazdové trate s celkovou dĺžkou 3,3 km so 100% technickým zasnežovaním aseverozápadnou expozíciou ponúkajú športové vyžitie pre začiatočníkov, pokročilých i veľmi dobrých lyžiarov a snowboardistov. Celková prepravná kapacita 4.-sedačkovej lanovky a 3. vlekov je viac ako 4 000 osôb za hodinu. Pravidelne upravovaný svah slúži aj na večerné lyžovanie každú stredu, piatok a sobotu. Na Pasekách sa každoročne konajú medzinárodné preteky v alpskom lyžovaní a snowboardingu.

(čítajte viac)

Martinské Hole (38km)

Lyžiarske stredisko Winter Park Martinky sa nachádza v Malej Fatre, priamo nad mestom Martin, v nadmorskej výške 1 150 - 1456 m n. m. Je známe výbornými lyžiarskymi traťami, nádhernou prírodou a výhľadom na všetky slovenské horstvá a na Martin.

Winter Park Martinky je stredisko, ktoré je na Slovensku unikátne množstvom prírodného snehu a až do roku 2008 to bolo lyžiarske stredisko bez potreby umelého zasnežovania. Je pravdepodobné, že Winter Park Martinky nebude potrebovať umelé zasnežovanie aj naďalej, ale pre istotu sme pre vás umelé zasnežovanie vybudovali!

(čítajte viac)

Oščadnica (35km)

Svoje miesto si tu nájdu, uprostred krásnej prírody, všetci nadšenci bieleho športu a turistiky od začiatočníkov až po tých najnáročnejších.

V tomto lyžiarskom stredisku v troch lokalitách DEDOVKA, MARGUŠKA a LALIKY sú osobné horské dopravné zariadenia, vrátane dvoch 4-sedačkových a jednej 6-sedačkovej lanovky v kombinácii s 8-miestnymi kabínkami, s celkovou prepravnou kapacitou 9700 osôb za hodinu, pravidelne upravované zjazdové trate v dĺžke 14 km a bežecké trate na Stope zdravia v dĺžkach 1, 3 a 5 km.

(čítajte viac)

Donovaly (63km)

Pripravené sú pre vás vynikajúce lyžiarske podmienky so skvelými traťami na slalom, zjazd, či bežkovanie, alebo čoraz atraktívnejší snowboarding - so službami s najvyšším štandardom. V našom PARKu SNOW Donovaly môžete využiť požičovne lyží, snowboardov, ski-servisov, ako aj lyžiarskych škôl pre začiatočníkov.

K dispozícii je viac ako 11 km pravidelne upravovaných lyžiarskych tratí, zo 17 zjazdoviek viac ako 7 km zasnežovaných umelým snehom. Určite nevynecháte príležitosť na vzrušujúce nočné lyžovačky, alebo pohľad na zasnežené pohoria z vtáčej perspektívy počas paraglidingu.

Ak milujete snowboard-adrenalín, vyjdú vám v ústrety špičkové terény lákajúce na freeriding, jumpovanie, s množstvom railov a prekážok. A množstvo atrakcií na vás ešte len striehne...

(čítajte viac)


Zoznam služieb

Cykloturistika
Kúpaliská
Turistika
Lyžiarske strediská
Zdravotná starostlivosť
Potraviny
Pohostinstvá
Iné
Ubytovanie v Chorvátsku STARIGRAD-PAKLENICA