Ubytovanie

Lokalita Zázrivsky dvor

Zázrivský dvor sa geograficky nachádza v pohorí Malá Fatra, v oblasti Dolná Orava, konkrétne je situovaný v dedine Zázrivá, ktorá sa skladá z 13 osád. Naše ubytovacie zariadenie je umiestnené v obci Zázrivá, časť Biela, v horskej oblasti. Objekt Zázrivský dvor je oplotený a všade na okolo obklopený čarovnou prírodou, pohoriami (Malá Fatra, Kysucká vrchovina, Oravská Magura), vrchmi (Malý a Veľký Rozsutec, Osnica, Stoh), lesmi a lúkami. Z nášho zariadenia je priamo poskytnutý výhľad na Veľký Rozsutec a jeho vzdialenosť je 10 km od Vrátnej doliny v Malej Fatre.

Keďže ubytovanie je situované v Zázrivej – Bielej, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti turistami vyhľadávaných lokalít treba podotknúť, že dostupné do pár kilometrov a zrelé na návštevu či výlet sú miesta ako: centrum Zázrivá, Terchová, Jánošíkove diery, Štefanová, Veľký a Malý Rozsutec, Vrátna dolina, Malá Fatra, Orava a Oravský podzámok, Vysoké a Nízke Tatry, Donovaly. Rekreačné strediská Terchovec (10km), Thermal Park Bešeňová (48,5km), Aquapark Tatralandia (54km), ktoré sú od nášho objektu vzdialené len niekoľko kilometrov.

Keď raz človek navštívi tento kraj nikdy nesmie vynechať dlhoročnú tradíciu a ochutnávku Zázrivských korbáčikov či žinčice. Treba podotknúť, že Zázrivá patrí medzi jedno z posledných miest na Slovensku, kde človek môže vidieť skutočný nefalšovaný salaš s množstvom oviec. Návštevník, turista, sa môže zúčastniť na spracovaní a výrobe ovčieho mlieka. Zázrivskou tradíciou je práve výroba korbáčikov, syrov, oštiepkov a žinčice.

Akciové pobyty
Ubytovací poriadok
Hygiena, krb, odpad

Priestory

Relaxačné priestory
Chata pod Rozsutcom
Chata pod Magurou