Ubytovanie na Slovensku - región Orava
Zázrivá - Zázrivský dvor

Ak hľadáte to najlepšie, najkrajšie a cenovo najprístupnejšie ubytovanie na Slovensku ďalej už nehľadajte, práve ste ho našli v Zázrivej - Bielej, kraj Orava - 3 km od obce Terchová v pohorí Malá Fatra - v blízkosti Vrátnej doliny.

Váš správny výber je chata Zázrivský dvor v malebnej oravskej obci Zázrivá, časť Biela - najjužnejšia osada v regióne Orava.

Ponúkame Vám nezabudnuteľnú dovolenku na Orave v lete i v zime. Výhľad na krásy Slovenskej prírody - hory, lesy, lúky, čerstvý vzduch. Turistika, oddych, relax a zábava pre Vás i Vaše deti v súkromí našich penziónov v obci Zázrivá, neďaleko známej obce Terchová v pohorí Malá Fatra s výhľadom na Veľký Rozsutec, Stoh a Medzihorie.
V blízkosti obce Terchová sa nachádza známa Vrátna dolina, Jánošíkove diery a mnohé iné skvosty Fatranskej prírody.

Toto príjemné prostredie spolu s kvalitným vybavením našich penziónov je vhodné pre každého, kto má rád komfort, rekreačnú turistiku a najmä prírodu Malej Fatry a Oravskej vrchoviny. Zázrivá a Terchová sa nachádzajú priamo pod majestátnym Veľkým Rozsutcom, ktorý je dominantou Vrátnej doliny.

Ubytovanie Zázrivský dvor, obklopuje oplotený pozemok, ktorého súčasťou sú dve zrekonštruované chaty v obci Zázrivá - Chata pod Magurou a Chata pod Rozsutcom. Sú prakticky a komfortne zariadené, nesú sa v chalupárskom štýle.

Naše ubytovacie zariadenie pre Vás ponúka relaxačno-spoločenské priestory, vonkajšie posedenie s krbom, záhradu so záhradným nábytkom, jazierko v ktorom sa nachádzajú pstruhy, ohnisko s posedením. Taktiež myslíme na Vaše ratolesti, preto sme pripravili detský kútik – preliezky, hojdačky, pieskovisko. Parkovacie miesta sa nachádzajú priamo v areály objektu. 

Odporúčame

Záchranná a rehabilitačná stanica Zázrivá

Záchranná a rehabilitačná stanica Zázrivá je predovšetkým určená pre poranené a vysilené dravé vtáky. V tomto zariadení sa sústreďujú dravce hlavne z oblasti Oravy, Liptova, Turca, Kysúc a Považia. Liečia sa tu zlomeniny končatín, vnútorné poranenia a iné zranenia. Taktiež sa poskytuje starostlivosť pre mláďatá vypadnuté z hniezd a vyhladované alebo vysilené vtáky.

Dôležitou súčasťou rehabilitácie je aj ekovýchova. Priestory rehabilitačnej stanice sú určené aj pre návštevu záujemcov o prírodu, jednotlivcov aj skupiny ako napr. školy. Je však potrebné dohodnúť si návštevu na tel. čísle 043 5896 531, 0903 504 470 alebo na emaili: macek@sopsr.sk
www.dravce.sk, www.orolskalny.sk